Ochrona zwierząt do konsultacji

tygrzyk paskowanyGłówna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła konsultacje społeczne projektu nowego rozporządzenia ustanawiającego ochronę gatunkową zwierząt. Uwagi można przesyłać do 20 maja br.


 

Projekt wprowadza kilka pozytywnych zmian. Niestety, pod względem legislacyjnym jest przygotowany bardzo źle. W ogólnym rozliczeniu pojawia się więcej nowych sprzeczności z prawem wspólnotowym oraz rozwiązań niekorzystnych dla skuteczności ochrony przyrody, niż liczba niespójności i błędów usuniętych.

 

Zachęcamy do zapoznanie się z tym dokumentem i przesłania do GDOŚ swoich uwag i propozycji. Należy mieć nadzieję, że tym razem konsultacje ogłoszono rzeczywiście w celu rozważenia uwag i poprawienia dostrzeżonych niedociągnięć, a nie jedynie by spełnić nielubiany obowiązek. Wskazuje na to dość długi termin, jaki dano na przesyłanie opinii (prawie cały miesiąc, a nie parę dni, jak do niegdyś bywało).

 

Andrzej Kepel

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Ochrona-gatunkowa-zwierzat_projekt-21-04-09.pdf)Projekt rozporządzenia przedstawiony do konsultacjiWersja zamieszczona na stronie Ministerstwa Środowiska 21 IV 2009 r.463 Kb
Pobierz plik (Ochrona-gatunkowa-zwierzat_opinia-Salamandry.pdf)Opinia PTOP "Salamandra" na temat projektuMożna wykorzystywać z powołaniem się na źródło252 Kb