Zapraszamy na susłową konferencję

IV European Ground Squirrel Meeting (europejska konferencja dotycząca susłów) odbędzie się w tym roku w Polsce, w Kamieniu Śląskim. Organizatorem imprezy jest PTOP „Salamandra”.

Choć w Europie występują tylko dwa gatunki susłów, które na większości zasięgu swego występowania objęte są ochroną, wciąż jeszcze wiele rzeczy o tych zwierzętach nie wiemy, a chcielibyśmy się dowiedzieć. Badacze susłów z całej Europy i krajów ościennych spotkają się co dwa lata, by dzielić się wynikami swojej pracy naukowej, informować o efektach działań ochronnych i wspólnie zastanawiać się, jak najskuteczniej ratować te sympatyczne gryzonie przed zagrożeniami stwarzanymi przez współczesny świat.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 5-7 września, w sąsiedztwie pierwszego stanowiska susła moręgowatego, odtworzonego w ramach prowadzonego przez „Salamandrę” programu reintrodukcji tego gatunku w naszym kraju.

Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy na stronę internetową IV EGSM. Można tam znaleźć więcej informacji oraz zarejestrować swój udział.

Andrzej Kepel