Spotkanie promujące publikację o dzikich zwierzętach w mieście

Dzikie zwierzeta okladka Zapraszamy serdecznie na spotkanie promujące nasze nowe wydawnictwo pt. „Dzikie zwierzęta w mieście – poradnik dla mieszkańców Poznania”, które odbędzie się 28 września o godz. 18:00 w Centrum Kultury ZAMEK (Scena Nowa).

Poradnik zawiera podstawowe informacje odnośnie dzikich zwierząt najczęściej spotykanych w Poznaniu lub budzących największe kontrowersje, sprostowanie mitów, które narosły wokół niektórych grup zwierząt, informacje na temat zagrożeń czyhających na dzikie zwierzęta w mieście, wskazówki jak mądrze im pomagać oraz bazę przydatnych adresów. Powstanie tego wydawnictwa jest pokłosiem konkursu fotograficznego i wystawy „Miasto zwierząt” zorganizowanych w 2015 roku przez CK ZAMEK, PTOP „Salamandra” oraz poznańską Gazetę Wyborczą, i będących częścią programu „Z perspektywy żaby”.

 

W czasie spotkania salamandrowiczka Julia Kończak - pomysłodawczyni i autorka poradnika - opowie o naszych fruwających, skaczących i biegających sąsiadach. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają tę publikację.
Facebook: https://www.facebook.com/events/1164184316960712/

 

Publikacja została sfinansowana ze środków Miasta Poznania.

LOGO POZNAN PL CMYK bz