Jesień pod znakiem festiwali fotografii przyrodniczej

Najpiękniejsze zdjęcia ze świata przyrody, niezwykłe filmy, relacje z podróży, fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe, wystawy i spotkania z interesującymi ludźmi – to wszystko mamy możliwość przeżyć podczas dwóch rodzimych festiwali fotografii przyrodniczej o międzynarodowej randze, którym Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA patronuje już od wielu lat.

23550387 1807349192631180 608623828597819544 min

Pierwszy z nich, XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2017” zakończył się niemal dwa tygodnie temu. Jego 13. edycja wbrew obawom przesądnych wcale nie była pechowa, a moc wrażeń i uniesień artystycznych na długo pozostanie w pamięci licznych widzów.
Festiwal tradycyjnie gościł w progach Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie, a organizowany był przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy.

Nieco młodszy, bo X Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” w Toruniu rozpoczął się w poniedziałek 27 listopada projekcją filmu Artura Tabora Małopolski przełom Wisły, ale jego oficjalne otwarcie nastąpi w piątek, 1 grudnia. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Krystyna Czubówna, dziennikarka i lektorka od lat związana z polskim radiem i telewizją, której ciepły, charakterystyczny głos znają wszyscy miłośnicy filmów przyrodniczych.

Wśród licznych gości będą również znani czytelnikom Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA autorzy zdjęć i artykułów przyrodniczych, m.in. Tomasz Ogrodowczyk i Mateusz Matysiak, a także twórczyni niezwykłych ilustracji do przyrodniczych książek dla dzieci oraz Magazynowej SALAMANDERKI - Katarzyna Bajerowicz.

Festiwalowi jak zwykle towarzyszy sporo wystaw i prezentacji, które będzie można podziwiać w różnych miejscach Torunia, jednak tym razem swoistym centrum wydarzenia będzie Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

Program jest niezwykle bogaty, więc na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Więcej szczegółów na temat obu festiwali na stronie Magazynu.