Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


XVI Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2007

Wyniki konkursu

FOTO-EKO

9 października 2007 r. jury oceniło ponad 800 zdjęć nadesłanych na organizowany przez nas już po raz szesnasty konkurs FOTO-EKO i wyłoniło laureatów. Zdobywcą pierwszej nagrody, za zdjęcie pt. „Dzik na lodzie”, okazał się Cezary Korkosz, który otrzymał również wyróżnienie. Drugie miejsce zajął Paweł Szydłowski, za zdjęcie „Sen na jawie”, a trzecie Antoni Kasprzak, za zdjęcie pt. „W drogę”. Osiem prac zostało wyróżnionych: „Duchy bagien”, „Śnienie” i „Ostatnie spojrzenie” Pawła Chary, „W złocie” Henryka Janowskiego, „Spotkanie na bagnach” Piotra Kierzkowskiego, „Pościg” Cezarego Korkosza oraz „Oficer dyżurny” i „Próba przetrwania” Mateusza Matysiaka.

I miejsce

„Dzik na lodzie”

„Dzik na lodzie”
Fot. Cezary Korkosz


II miejsce

„Sen na jawie”

„Sen na jawie”
Fot. Paweł Szydłowski


III miejsce

„W drogę”

„W drogę”
Fot. Antoni Kasprzak


Wyróżnienia

„W złocie”

„W złocie”
Fot. Henryk Janowski


„Ostatnie spojrzenie”

„Ostatnie spojrzenie”
Fot. Paweł Chara


„Spotkanie na bagnach”

„Spotkanie na bagnach”
Fot. Piotr Kierzkowski


„Pościg”

„Pościg”
Fot. Cezary Korkosz


„Oficer dyżurny”

„Oficer dyżurny”
Fot. Mateusz Matysiak


„Próba przetrwania”

„Próba przetrwania”
Fot. Mateusz Matysiak


„Duchy bagien”

„Duchy bagien”
Fot. Paweł Chara


„Śnienie”

„Śnienie”
Fot. Paweł Chara


Podobnie jak w poprzednich edycjach FOTO-EKO, laureaci I, II i III miejsca mogli, w ramach nagród, wybrać sobie taki sprzęt fotograficzny, jaki był im najbardziej potrzebny (oczywiście – za określoną przez nas kwotę). Sponsorami FOTO-EKO 2007 był Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Z najlepszych prac nadesłanych na konkurs utworzona została wystawa pokonkursowa. Znajduje się na niej ok. 100 zdjęć. Pierwszą ekspozycję wystawy oglądać można było w trakcie Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2007 w Poznaniu. Przez cały rok 2008 wystawa będzie wypożyczana zainteresowanym instytucjom. Planujemy także jeszcze jedną ekspozycję wystawy w Poznaniu, na terenie Ogrodu Botanicznego. Informacja o terminie prezentacji wystawy zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu – FOTO-EKO 2008!

Ewa Olejnik

Wybór numeru


Uwaga. To jest artykuł archiwalny. Przedstawione w nim informacje odpowiadają sytuacji, stanowi wiedzy i przepisom obowiązującym w chwili oddawania go do druku. Obecnie mogą one być nieaktualne.